Granice okręgów wyborczych

WYBORY DO RAD GMIN

sprawdź granice okręgów:

miasto Kościan • gmina Kościangmina Czempińgmina Krzywińgmina Śmigiel


MIASTO KOŚCIAN

OKRĘG WYBORCZY NR 1
ABPA Antoniego Baraniaka, Cienista, Czempińska, Czereśniowa, Długa, Gabriela Narutowicza, Generała Dezyderego Chłapowskiego, Gostyńska, Górna, Gryczana, Jasna, Jęczmienna, Krańcowa, Krzywa, Marcelego Żółtowskiego, Osiedle Konstytucji 3 Maja, Osiedle Nad Łąkami, Osiedle Ogrody, Piastowska, Podgórna, Polna, Poznańska, Północna, Półwiejska, Promienista, Przemysłowa, Pszenna, Rolna, Składowa, Słoneczna, Szkolna, Topolowa, Torowa, Uczniowska, Wiatraczna, Wichrowa, Wiśniowa, Wschodnia, Zielona, Żarnowa, Żwirki i Wigury

OKRĘG WYBORCZY NR 2
Adama Mickiewicza, Aleja Stanisława Koszewskiego, Aleja Tadeusza Kościuszki, Aleksandry Bukowieckiej, Anny Grątkowskiej, Bolesława Prusa, Edwarda Fabiańczyka, Feliksa Nowowiejskiego, Floriana Marciniaka, Franciszka Masztalerza, Franciszka Winowicza, Garbarska, Gen. Edmunda Taczanowskiego, Grodziska, Henryka Dąbrowskiego, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Krasickiego, Ignacego Richtera, Jana Kasprowicza, Jana Kilińskiego, Janusza Korczaka, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Juliusza Słowackiego, Karola Bojanowskiego, Karola Marcinkowskiego, Klemensa Kruszewskiego, Kościelna, Ks. Prym. Stefana Wyszyńskiego, Księdza Piotra Bączkowskiego, Księdza Stanisława Bednarkiewicza, Leona Ciszaka, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mikołaja Reja, Mostowa, Nadobrzańska, Ogrodowa, Plac Ignacego Paderewskiego, Plac Niezłomnych, Plac Wolności, Płk. Witolda Pileckiego, Podwale, Prosta, Romualda Traugutta, Rynek, Ryszarda Berwińskiego, Rzemieślnicza, Sądowa, Skwer Krimpen, Stanisława Moniuszki, Stanisława Szczepanowskiego, Strzelecka, Szewska, Szpitalna, Świętego Ducha, Świętego Jana, Targowa, Wały Żegockiego, Wawrzyńca Czajki, Władysława Stanisława Reymonta, Wodna, Wojciecha Maya, Wrocławska, Zachodnia, Zacisze, Zygmunta Sierakowskiego

OKRĘG WYBORCZY NR 3
Akacjowa, Aleja Lipowa, Armii Krajowej, Boczna, Bolesława Igłowicza, Brzozowa, Bukowa, Cedrowa, Cisowa, Dworcowa, Działkowa, Fabryczna, Feliksa Stamma, Graniczna, Hugo Kołłątaja, Jana Kochanowskiego, Janusza Czaplickiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Jerzego Fellmanna, Jesionowa, Jodłowa, Józefa Chociszewskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, Karola Kurpińskiego, Klonowa, Kręta, Krótka, Księdza Leona Stępniaka, Kwiatowa, Łąkowa, Malinowa, Mieczysława Balcera, Mikołaja Kopernika, Miodowa, Młyńska, Modrzewiowa, Nacławska, Okrężna, Orląt Polskich, Osiedle Gen. Wł. Sikorskiego, Osiedle Generała Władysława Andersa, Plac Żołnierza Polskiego, Pogodna, Południowa, Powstańców Wielkopolskich, Rezerwy Skautowej, Różana, Skwer Jana Pawła II, Sosnowa, Stanisława Wojciechowskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego, Śmigielska, Świerkowa, Tadeusza Kościowa, Tadeusza Nowaka, Tadeusza Zawadzkiego, Towarowa, Wielichowska, Wierzbowa, Władysława Radomskiego, Wojska Polskiego, Wyzwolenia


OKRĘG WYBORCZY NR 4
2 Października, 14 Dywizji Piechoty Wlkp. , Antoniego Kaźmierczaka, Bernardyńska, Kątna, Kosynierów, Królowej Jadwigi, Księdza Józefa Surzyńskiego, Osiedle Jagiellońskie, Osiedle Piastowskie, Piaskowa, Poprzeczna, Władysława Broniewskiego


GMINA KOŚCIAN

Okręg wyborczy nr 1
Bonikowo, Mikoszki , Łagiewniki , Sepienko

Okręg wyborczy nr 2
Czarkowo, Nacław, Widziszewo, Gurostwo

Okręg wyborczy nr 3
Gryżyna, Gryżynka, Nowy Dębiec, Osiek, Januszewo, Nielęgowo

Okręg wyborczy nr 4
Kiełczewo

Okręg wyborczy nr 5
Racot

Okręg wyborczy nr 6
Darnowo, Spytkówki, Mała Wyskoć, Witkówki

Okręg wyborczy nr 7
Nowy Lubosz

Okręg wyborczy nr 8
Stary Lubosz

Okręg wyborczy nr 9
Turew, Wronowo, Wyskoć, Ignacewo, Ćwikłowo

Okręg wyborczy nr 10
Katarzynin, Choryń, Granecznik, Wławie

Okręg wyborczy nr 11
Kurza Góra

Okręg wyborczy nr 12
Kokorzyn, Pelikan, Krzan

Okręg wyborczy nr 13
Ponin, Kobylniki, Sierakowo, Szczodrowo

Okręg wyborczy nr 14
Stare Oborzyska

Okręg wyborczy nr 15
Nowe Oborzyska, Kawczyn, Pianowo, Kurowo


GMINA CZEMPIŃ

Okręg wyborczy nr 1
Czempiń ulice:  Dojazd, 10 – lecia RKS -u, Jeździecka, Kościańskie Przedmieście, Krańcowa, Kwiatowa, Przedszkolna, Przelot, Spółdzielców

Okręg wyborczy nr 2
Czempiń ulice: ks Popiełuszki, Malinowa, Przytorze, Rolna, Stęszewska, Tarnowska, Towarowa, Wiatrakowa, Wodna,Zachodnia, Zaułek

Okręg wyborczy nr 3
Czempiń ulice: Kolejowa, Stanisława Kuczmerowicza, Floriana Marciniaka, Nowa, Powstańców Wlkp., Wspólna

Okręg wyborczy nr 4
Czempiń ulice: Borówka Stare, Dezyderego Chłapowskiego, Kasztanowa, Karola Kiełczewskiego, Maurycego Komorowicza, Parkowa, Sokolnicza, Plac Generała Karola Świerczewskiego, Józefa Wybickiego

Okręg wyborczy nr 5
Czempiń ulice: Fryderyka Chopina, Czereśniowa, Marii Konopnickiej, Kręta, Łąkowa, Adama Mickiewicza, Podgórna, Polna, Poznańskie Przedmieście, Bolesława Prusa, Julisza Słowackiego, Śliwkowa, Śremska, Wiśniowa, Stefana Żeromskiego

Okręg wyborczy nr 6
Czempiń ulice: Długa, Gruszkowa, Kościelna, Krótka, Ogrodowa, Północna, Ratuszowa, Rynek, Strumykowa

Okręg wyborczy nr 7
Borowo, Gorzyce, Helenopol

Okręg wyborczy nr 8
Stary Gołębin

Okręg wyborczy nr 9
Donatowo, Gorzyczki, Nowy Gołębin, Rakówka

Okręg wyborczy nr 10
Betkowo, Nowe Borówko, Słonin

Okręg wyborczy nr 11
Jasień, Piotrkowice

Okręg wyborczy nr 12
Nowe Tarnowo, Piechanin, Stare Tarnowo, Srocko Wielkie

Okręg wyborczy nr 13
Głuchowo

Okręg wyborczy nr 14
Maruszkowo, Piotrowo Pierwsze, Piotrowo Drugie, Roszkowo, Zadory

Okręg wyborczy nr 15
Bieczyny, Jarogniewice, Sierniki


GMINA KRZYWIŃ

Okręg wyborczy nr 1
Krzywiń ulice: Edmunda Bojanowskiego, Kościańska, Poprzeczna, Kościelna, Księdza Nawrockiego, Leszczyńska, Łąkowa, Ogrodowa, Polna, Powstańca Lewandowskiego, Rynek, Strzelecka, Zielona.

Okręg wyborczy nr 2
Krzywiń ulice: 25 Stycznia, Boczna, Generała Chłapowskiego, Kilińskiego, Kręta, Mostowa, Osiedle Awdańców, Osiedle Młodych, Osiedle Sportowe, Słoneczna, Strażacka, Strumykowa, Szkolna.

Okręg wyborczy nr 3
Boża Wola, Czerwona Wieś, Nowy Dwór, Teklimyśl, Zgliniec, Szurkowo.

Okręg wyborczy nr 4
Jurkowo, Jurkowo-Huby, Kuszkowo, Polesie, Stary Dębiec Osiedle Dębowe, Osiedle Rezerwat, Osiedle Sosnowe, Świniec, Wymysłowo.

Okręg wyborczy nr 5
Jerka ulice: 3 Maja, Dworcowa, Lipowa, Łąkowa, Łowiecka, Nowa, Śremska. Działkowa, Kościuszki.

Okręg wyborczy nr 6
Jerka ulice:, Kościańska, Krótka, Leszczyńska, Ogrodowa, Osiedle Brzozowiec, Osiedle Wincentego Witosa, Plac Powstańców, Polna, Szkolna

Okręg wyborczy nr 7
Łuszkowo 2 -115

Okręg wyborczy nr 8
Gierłachowo, Zbęchy

Okręg wyborczy nr 9
Kopaszewo, Łuszkowo -119, Rogaczewo Małe

Okręg wyborczy nr 10
Rąbinek, Rąbiń ulice: Chłapowskiego, Gajowa, Kościelna, Kręta, Krzyżowa, Leśna, Plac Kościuszki, Rogaczewo Wielkie

Okręg wyborczy nr 11
Bieżyń, Zbęchy Pole

Okręg wyborczy nr 12
Cichowo Osiedla: Brzeg Ruczaju, Brzozowy Gaj, Gospodarstwo, Leśne, Ogrodowe, Sanguszówka, Soplicowo, Zajazd, Zaścianek. Łagowo, Mościszki

Okręg wyborczy nr 13
Bielewo

Okręg wyborczy nr 14
Lubiń ulice: Bieżyńska, Brzeziny, Mickiewicza, Podgórna, Polna, Powstańców, Słoneczna, Stanisława Stefaniaka, Zielona

Okręg wyborczy nr 15
Wieszkowo, Żelazno

GMINA ŚMIGIEL

Okręg nr : 1
Miasto ŚMIGIEL ulice: 27 Stycznia , Aleja Bohaterów, Ędzierskiego, Kilińskiego, Łepkowicza, Mickiewicza, Młyńska, Morownicka, Polna, Południowa, Poprzeczna , Powstańców Wielkopolskich, Rolna, Słoneczna, Staszica, Stawowa, Winnicka, Wodna

Okręg nr : 2
Miasto ŚMIGIEL ulice: Broniewskiego, Doktora Witaszka, Generała Sikorskiego, Iwaszkiewicza, Kościuszki, Kraszewskiego, Ojca Świętego Jana Pawła II, Orzeszkowej, Rudnickiego, Słowackiego, Wyspiańskiego

Okręg nr : 3
Miasto ŚMIGIEL ulice: Aleja Paderewskiego, Doktora Skarzyńskiego, Działkowa, Farna, Fechnera, Jagiellońska, Kątna, Konopnickiej, Kościańska, Krótka, Matejki, Mierosławskiego, Plac Rozstrzelanych, Plac Wojska Polskiego, Podgórna, Północna, Reymonta, Sienkiewicza, Szkolna, Świętego Wita 1-13. Wiatrakowa

Okręg nr : 4
Miasto ŚMIGIEL ulice: Akacjowa, Ariańska, Boczna, Bukowa, Dębowa, Dudycza, Dworcowa, Andrzeja Lubienieckiego, Harcmistrza Łukomskiego, Klonowa, Jana Kozielskiego, Krasickiego, Kręta, Leszczyńska, Lipowa, Marcina Adelta, Ogrodowa, Osiedle, Podgórze, Prusa, Sosnowa, Stefana Batorego, Szmalca, Świętego Wita 14-48a, Zdrojowa, Zielona

Okręg nr : 5
Wieś NIETĄŻKOWO ulice Arciszewskich, Boczna, Dudycza, Krótka, Leszczyńska, Leśna, Wieś Poladowo

Okręg nr : 6
Wieś CZACZ ulice: 27 Stycznia, Ogrodowa, Polna, Wielichowska, Wieś Czaczyk, Wieś Glińsko, Wieś Nadolnik, Parkowa

Okręg nr : 7
Wieś KOSZANOWO ulice: Bruszczewska, Dworska, Glinkowa, Graniczna, Końcowa, Krótka, Łąkowa, Ogrodnicza, Poprzeczna, Półwiejska, Polna, Wierzbowa, Zjazdowa
 
Okręg nr : 8
Wieś Bruszczewo ulice: Główna, Nowa, Okrężna, Przysiecka, Wieś Robaczyn

Okręg nr : 9
Wieś Stare Bojanowo ulice: Brzozowa, Dworcowa, Główna , Kolejowa, Kręta, Krótka, Kwiatowa, Lipowa, Łąkowa, Mała, Miodowa, Mostowa, Nowa, Ogrodowa, Okrężna, Osady, Polna, Poprzeczna, Przemysłowa, Szkolna  

Okręg nr : 10
Wieś Przysieka Polska ulice: Bruszczewska, Główna, Piaskowa, Przemysłowa, Wieś Stara Przysieka Druga, Wieś Stara Przysieka Pierwsza.

Okręg nr : 11
Wieś Olszewo, Wieś Parsko, Wieś Sierpowo, Wieś Spławie, Wieś Wydorowo, Wieś Żydowo

Okręg nr : 12
Wieś Chełkowo, Wieś Gniewowo, Wieś Jezierzyce, Wieś Karmin, Wieś Wonieść, Wieś Zygmuntowo

Okręg nr : 13
Wies Bielawy ulice: Główna, Kościańska, Osiedle Przylesie, Wieś Nowa Wieś Ulice: Piaskowa, Akacjowa, Krótka, Leśna, Polna, Poprzeczna, Śmigielska, Osada Nowy Świat, Wieś Żegrowo, Wieś Żegrówko ulice: Kościańska, Leśna, Polna, Poprzeczna, Śmigielska

Okręg nr : 14
Wieś Bronikowo ulice: Kasztanowa, Leśna, Machcińska, Morownicka, Wiejska, Wieś Machcin, Wieś Morownica ulice: Boczna, Ignacego Wasielewskiego, Kaźmierczaka, Leśna, Nowa, Śmigielska, Wieś Nowe Szczepankowo, Wieś Podśmigiel, Osada Sikorzyn, Osada Leśna Smolno, Osada Stare Szczepankowo

Okręg nr : 15
Wieś Brońsko, Wieś Karśnice, Wieś Księginki, Wieś Nowy Białcz, Osada Leśna Prętkowice, Osada Skoraczewo, Wieś Stary Białcz




WYBORY DO RADY POWIATU

Okręg nr 1 - Miasto Kościan - w okręgu wybiera się 6 radnych

Okręg nr 2 - Gmina Kościan i Gmina Krzywiń - w okręgu wybiera się 6 radnych

Okręg nr 3 - Gmina Czempiń - w okręgu wybiera się 3 radnych

Okręg nr 4 - Gmina Śmigiel - w okręgu wybiera się 4 radnych

WYBORY DO SEJMIKU WOJEWÓDZKIEGO

Wszystkie gminy powiatu kościańskiego są w tym samym okręgu wyborczym do sejmiku.

Jest to okreg wyborczy numer 6 obejmujacy obszary powiatów: gostynski, grodziski, koscianski, krotoszynski, leszczynski, nowotomyski, rawicki, wolsztynski oraz obszar miasta na prawach powiatu: Leszno.
Liczba radnych wybieranych w okregu wyborczym wynosi 7

page.php