Granice okręgów wyborczych

WYBORY DO RAD GMIN

sprawdź granice okręgów:

miasto Kościan • gmina Kościangmina Czempińgmina Krzywińgmina Śmigiel


MIASTO KOŚCIAN

Okręg wyborczy nr 1
Gryczana, Jęczmienna, Leona Kruczkowskiego, Piastowska, Podgórna, Poznańska, Półwiejska, Wiatraczna, Wichrowa, Żarnowa.


Okręg wyborczy nr 2
27 Stycznia, Gabriela Narutowicza, Gostyńska 2-31, 35, Górna, Krańcowa, Polna, Północna, Pszenna, Szkolna 1-19, Uczniowska, Wschodnia, Zielona, Żwirki i Wigury.


Okręg wyborczy nr 3
Cienista, Długa, Gen. Dezyderego Chłapowskiego, Gostyńska 34-42 parzyste, od 43 do końca, Jasna, Krzywa, Osiedle Nad Łąkami, Promienista, Przemysłowa, Rolna, Składowa, Słoneczna, Topolowa, Torowa.

Okręg wyborczy nr 4
Grodziska, Ignacego Richtera, Karola Bojanowskiego, Karola Marcinkowskiego, Klemensa Kruszewskiego, Ks. Stanisława Bednarkiewicza, Leona Ciszaka, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mostowa, Ryszarda Berwińskiego, Stanisława Moniuszki, Świętego Ducha, Wawrzyńca Czajki, Zacisze.


Okręg wyborczy nr 5
Aleja Tadeusza Kościuszki, Franciszka Masztalerza, Garbarska, Kościelna, Ks. Prym. Stefana Wyszyńskiego, Plac Niezłomnych, Podwale, Rynek, Rzemieślnicza, Sądowa, Stanisława Szczepanowskiego, Strzelecka, Szewska, Szpitalna, Świętego Jana, Targowa, Wały Żegockiego, Wodna, Wrocławska.


Okręg wyborczy nr 6
Księdza Piotra Bączkowskiego, Marii Konopnickiej, Nadobrzańska, Ogrodowa, Plac Wolności, Skwer Krimpen, Wojciecha Maya 1-15, 17.


Okręg wyborczy nr 7
Aleja Stanisława Koszewskiego, Edwarda Fabiańczyka, Gen. Edmunda Taczanowskiego, Henryka Dąbrowskiego, Jana Kasprowicza, Janusza Korczaka, Juliusza Słowackiego, Wojciecha Maya 16, od 18 do końca, Zygmunta Sierakowskiego 24-36 parzyste, 37 do końca.


Okręg wyborczy nr 8
Adama Mickiewicza, Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza, Jana Kilińskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Mikołaja Reja, Plac Ignacego Paderewskiego, Władysława Stanisława Reymonta, Zygmunta Sierakowskiego 2-23, 25-35, nieparzyste.


Okręg wyborczy nr 9
Aleksandry Bukowieckiej, Anny Grątkowskiej, Feliksa Nowowiejskiego, Floriana Marciniaka, Franciszka Winowicza, Gwardii Ludowej, Ignacego Krasickiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Prosta, Romualda Traugutta, Zachodnia.


Okręg wyborczy nr 10
Armii Krajowej, Fabryczna, Feliksa Stamma, Jerzego Fellmanna, Krótka, Kwiatowa, Malinowa, Miodowa, Okrężna, Orląt Polskich, Pogodna, Południowa, Rezerwy Skautowej, Śmigielska, Tadeusza Zawadzkiego, Wojska
Polskiego, Wyzwolenia.


Okręg wyborczy nr 11
Hugo Kołłątaja, Jana Kochanowskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Józefa Chociszewskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, Mieczysława Balcera, Mikołaja Kopernika, Stanisława Wojciechowskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego, Wielichowska.


Okręg wyborczy nr 12
Aleja Lipowa, Dworcowa, Karola Kurpińskiego, Kręta, Młyńska 1-3, Nacławska, Osiedle Gen. Wł. Sikorskiego, Plac Żołnierza Polskiego, Różana, Skwer Jana Pawła II.


Okręg wyborczy nr 13
14 Dywizji Piechoty Wlkp., Bernardyńska, Księdza Józefa Surzyńskiego, Osiedle Piastowskie 1-17.


Okręg wyborczy nr 14
Kosynierów, Osiedle Piastowskie 23-46, Poprzeczna, Władysława Broniewskiego.


Okręg wyborczy nr 15
2 Października, Antoniego Kaźmierczaka, Kątna, Osiedle Piastowskie 18-22, od 48 do końca, Piaskowa.


Okręg wyborczy nr 16
Osiedle Jagiellońskie 1-53.


Okręg wyborczy nr 17
Królowej Jadwigi, Osiedle Jagiellońskie od 54 do końca.


Okręg wyborczy nr 18
Osiedle Konstytucji 3 Maja 41-48, Szkolna od 20 do końca.


Okręg wyborczy nr 19
Osiedle Konstytucji 3 Maja 2-23, 29-40.


Okręg wyborczy nr 20
Czempińska, Czereśniowa, Osiedle Konstytucji 3 Maja 24-28 i od 49 do końca, Osiedle Ogrody, Wiśniowa.


Okręg wyborczy nr 21
Akacjowa, Boczna, Brzozowa, Bukowa, Cedrowa, Cisowa, Działkowa, Graniczna, Jesionowa, Jodłowa, Klonowa, Łąkowa, Młyńska od 9 do końca, Modrzewiowa, Powstańców Wielkopolskich, Sosnowa, Świerkowa, Towarowa, Wierzbowa.



GMINA KOŚCIAN

Okręg wyborczy nr 1
Bonikowo, Mikoszki, Łagiewniki, Sepienko


Okręg wyborczy nr 2
Czarkowo, Nacław, Widziszewo, Gurostwo

Okręg wyborczy nr 3
Gryżyna, Gryżynka, Nowy Dębiec, Osiek, Januszewo, Nielęgowo


Okręg wyborczy nr 4
Kiełczewo


Okręg wyborczy nr 5
Racot


Okręg wyborczy nr 6
Darnowo, Spytkówki, Mała Wyskoć, Witkówki


Okręg wyborczy nr 7
Nowy Lubosz


Okręg wyborczy nr 8
Stary Lubosz


Okręg wyborczy nr 9
Turew, Wronowo, Wyskoć, Ignacewo, Ćwikłowo


Okręg wyborczy nr 10
Katarzynin, Choryń, Granecznik, Wławie

Okręg wyborczy nr 11
Kurza Góra


Okręg wyborczy nr 12
Kokorzyn, Pelikan, Krzan


Okręg wyborczy nr 13
Ponin, Kobylniki, Sierakowo, Szczodrowo


Okręg wyborczy nr 14
Stare Oborzyska


Okręg wyborczy nr 15
Nowe Oborzyska, Kawczyn, Pianowo, Kurowo


GMINA CZEMPIŃ

Okręg wyborczy nr 1
Czempiń ulice:  Dojazd, 10 – lecia RKS -u, Jeździecka, Kościańskie Przedmieście, Krańcowa, Kwiatowa, Przedszkolna, Przelot, Spółdzielców


Okręg wyborczy nr 2
Czempiń ulice: 24 Stycznia, Malinowa, Przytorze, Rolna, Stęszewska, Tarnowska, Towarowa, Wiatrakowa, Wodna,Zachodnia, Zaułek


Okręg wyborczy nr 3
Czempiń ulice: Kolejowa, Stanisława Kuczmerowicza, Floriana Marciniaka, Nowa, Powstańców Wlkp., Wspólna


Okręg wyborczy nr 4
Czempiń ulice: Borówka Stare, Dezyderego Chłapowskiego, Kasztanowa, Karola Kiełczewskiego, Maurycego Komorowicza, Parkowa, Sokolnicza, Plac Generała Karola Świerczewskiego, Józefa Wybickiego


Okręg wyborczy nr 5
Czempiń ulice: Fryderyka Chopina, Czereśniowa, Marii Konopnickiej, Kręta, Łąkowa, Adama Mickiewicza, Podgórna, Polna, Poznańskie Przedmieście, Bolesława Prusa, Julisza Słowackiego, Śliwkowa, Śremska, Wiśniowa, Stefana Żeromskiego


Okręg wyborczy nr 6
Czempiń ulice: Długa, Gruszkowa, Kościelna, Krótka, Ogrodowa, Północna, Ratuszowa, Rynek, Strumykowa


Okręg wyborczy nr 7
Borowo, Gorzyce, Helenopol


Okręg wyborczy nr 8
Stary Gołębin


Okręg wyborczy nr 9
Donatowo, Gorzyczki, Nowy Gołębin, Rakówka


Okręg wyborczy nr 10
Betkowo, Nowe Borówko, Słonin


Okręg wyborczy nr 11
Jasień, Piotrkowice


Okręg wyborczy nr 12
Nowe Tarnowo, Piechanin, Stare Tarnowo, Srocko Wielkie


Okręg wyborczy nr 13
Głuchowo


Okręg wyborczy nr 14
Maruszkowo, Piotrowo Pierwsze, Piotrowo Drugie, Roszkowo, Zadory


Okręg wyborczy nr 15
Bieczyny, Jarogniewice, Sierniki



GMINA KRZYWIŃ

Okręg wyborczy nr 1
Krzywiń ulice: Edmunda Bojanowskiego, Kościańska, Poprzeczna, Kościelna, Księdza Nawrockiego, Leszczyńska, Łąkowa, Ogrodowa, Polna, Powstańca Lewandowskiego, Rynek, Strzelecka, Zielona.


Okręg wyborczy nr 2
Krzywiń ulice: 25 Stycznia, Boczna, Generała Chłapowskiego, Kilińskiego, Kręta, Mostowa, Osiedle Awdańców, Osiedle Młodych, Osiedle Sportowe, Słoneczna, Strażacka, Strumykowa, Szkolna.


Okręg wyborczy nr 3
Boża Wola, Czerwona Wieś, Nowy Dwór, Teklimyśl, Zgliniec, Szurkowo.


Okręg wyborczy nr 4
Jurkowo, Jurkowo-Huby, Kuszkowo, Polesie, Stary Dębiec Osiedle Dębowe, Osiedle Rezerwat, Osiedle Sosnowe, Świniec, Wymysłowo.


Okręg wyborczy nr 5
Jerka ulice: 3 Maja, Dworcowa, Lipowa, Łąkowa, Łowiecka, Nowa, Śremska. Działkowa, Kościuszki.


Okręg wyborczy nr 6
Jerka ulice:, Kościańska, Krótka, Leszczyńska, Ogrodowa, Osiedle Brzozowiec, Osiedle Wincentego Witosa, Plac Powstańców, Polna, Szkolna


Okręg wyborczy nr 7
Łuszkowo 2 -115


Okręg wyborczy nr 8
Gierłachowo, Zbęchy


Okręg wyborczy nr 9
Kopaszewo, Łuszkowo -119, Rogaczewo Małe


Okręg wyborczy nr 10
Rąbinek, Rąbiń ulice: Chłapowskiego, Gajowa, Kościelna, Kręta, Krzyżowa, Leśna, Plac Kościuszki, Rogaczewo Wielkie


Okręg wyborczy nr 11
Bieżyń, Zbęchy Pole


Okręg wyborczy nr 12
Cichowo Osiedla: Brzeg Ruczaju, Brzozowy Gaj, Gospodarstwo, Leśne, Ogrodowe, Sanguszówka, Soplicowo, Zajazd, Zaścianek. Łagowo, Mościszki

Okręg wyborczy nr 13
Bielewo

Okręg wyborczy nr 14
Lubiń ulice: Bieżyńska, Brzeziny, Mickiewicza, Podgórna, Polna, Powstańców, Słoneczna, Stanisława Stefaniaka, Zielona

Okręg wyborczy nr 15
Wieszkowo, Żelazno



GMINA ŚMIGIEL

Okręg nr : 1
Miasto ŚMIGIEL ulice: 27 Stycznia , Aleja Bohaterów, Ędzierskiego, Kilińskiego, Łepkowicza, Mickiewicza, Młyńska, Morownicka, Polna, Południowa, Poprzeczna , Powstańców Wielkopolskich, Rolna, Słoneczna, Staszica, Stawowa, Winnicka, Wodna


Okręg nr : 2
Miasto ŚMIGIEL ulice: Broniewskiego, Doktora Witaszka, Generała Sikorskiego, Iwaszkiewicza, Kościuszki, Kraszewskiego, Ojca Świętego Jana Pawła II, Orzeszkowej, Rudnickiego, Słowackiego, Wyspiańskiego


Okręg nr : 3
Miasto ŚMIGIEL ulice: Aleja Paderewskiego, Doktora Skarzyńskiego, Działkowa, Farna, Fechnera, Jagiellońska, Kątna, Konopnickiej, Kościańska, Krótka, Matejki, Mierosławskiego, Plac Rozstrzelanych, Plac Wojska Polskiego, Podgórna, Północna, Reymonta, Sienkiewicza, Szkolna, Świętego Wita 1-13. Wiatrakowa


Okręg nr : 4
Miasto ŚMIGIEL ulice: Akacjowa, Ariańska, Boczna, Bukowa, Dębowa, Dudycza, Dworcowa, Andrzeja Lubienieckiego, Harcmistrza Łukomskiego, Klonowa, Jana Kozielskiego, Krasickiego, Kręta, Leszczyńska, Lipowa, Marcina Adelta, Ogrodowa, Osiedle, Podgórze, Prusa, Sosnowa, Stefana Batorego, Szmalca, Świętego Wita 14-48a, Zdrojowa, Zielona


Okręg nr : 5
Wieś NIETĄŻKOWO ulice Arciszewskich, Boczna, Dudycza, Krótka, Leszczyńska, Leśna, Wieś Poladowo


Okręg nr : 6
Wieś CZACZ ulice: 27 Stycznia, Ogrodowa, Polna, Wielichowska, Wieś Czaczyk, Wieś Glińsko, Wieś Nadolnik, Parkowa


Okręg nr : 7
Wieś KOSZANOWO ulice: Bruszczewska, Dworska, Glinkowa, Graniczna, Końcowa, Krótka, Łąkowa, Ogrodnicza, Poprzeczna, Półwiejska, Polna, Wierzbowa, Zjazdowa

 
Okręg nr : 8
Wieś Bruszczewo ulice: Główna, Nowa, Okrężna, Przysiecka, Wieś Robaczyn


Okręg nr : 9
Wieś Stare Bojanowo ulice: Brzozowa, Dworcowa, Główna , Kolejowa, Kręta, Krótka, Kwiatowa, Lipowa, Łąkowa, Mała, Miodowa, Mostowa, Nowa, Ogrodowa, Okrężna, Osady, Polna, Poprzeczna, Przemysłowa, Szkolna  


Okręg nr : 10
Wieś Przysieka Polska ulice: Bruszczewska, Główna, Piaskowa, Przemysłowa, Wieś Stara Przysieka Druga, Wieś Stara Przysieka Pierwsza.


Okręg nr : 11
Wieś Olszewo, Wieś Parsko, Wieś Sierpowo, Wieś Spławie, Wieś Wydorowo, Wieś Żydowo


Okręg nr : 12
Wieś Chełkowo, Wieś Gniewowo, Wieś Jezierzyce, Wieś Karmin, Wieś Wonieść, Wieś Zygmuntowo


Okręg nr : 13
Wies Bielawy ulice: Główna, Kościańska, Osiedle Przylesie, Wieś Nowa Wieś Ulice: Piaskowa, Akacjowa, Krótka, Leśna, Polna, Poprzeczna, Śmigielska, Osada Nowy Świat, Wieś Żegrowo, Wieś Żegrówko ulice: Kościańska, Leśna, Polna, Poprzeczna, Śmigielska


Okręg nr : 14
Wieś Bronikowo ulice: Kasztanowa, Leśna, Machcińska, Morownicka, Wiejska, Wieś Machcin, Wieś Morownica ulice: Boczna, Ignacego Wasielewskiego, Kaźmierczaka, Leśna, Nowa, Śmigielska, Wieś Nowe Szczepankowo, Wieś Podśmigiel, Osada Sikorzyn, Osada Leśna Smolno, Osada Stare Szczepankowo


Okręg nr : 15
Wieś Brońsko, Wieś Karśnice, Wieś Księginki, Wieś Nowy Białcz, Osada Leśna Prętkowice, Osada Skoraczewo, Wieś Stary Białcz





WYBORY DO RADY POWIATU

Okręg nr 1 - Miasto Kościan - w okręgu wybiera się 6 radnych

Okręg nr 2 - Gmina Kościan i Gmina Krzywiń - w okręgu wybiera się 6 radnych

Okręg nr 3 - Gmina Czempiń - w okręgu wybiera się 3 radnych

Okręg nr 4 - Gmina Śmigiel - w okręgu wybiera się 4 radnych

WYBORY DO SEJMIKU WOJEWÓDZKIEGO

Wszystkie gminy powiatu kościańskiego są w tym samym okręgu wyborczym do sejmiku.

Jest to okreg wyborczy numer 6 obejmujacy obszary powiatów: gostynski, grodziski, koscianski, krotoszynski, leszczynski, nowotomyski, rawicki, wolsztynski oraz obszar miasta na prawach powiatu: Leszno.
Liczba radnych wybieranych w okregu wyborczym wynosi 7